Participants

Below is the list of registered participants for The Quantum Universe:

  1. Teake Nutma (CTN, Groningen)
  2. Mees de Roo (CTN, Groningen)
  3. Rien van de Weygaert (Kapteyn Astronomical Institute, Groningen)
  4. Elisabetta Pallante (CTN, Groningen)
  5. Rob Timmermans (KVI, Groningen)
  6. Alexander Lande (Groningen)
  7. Mariet Hofstee (KVI, Groningen)
  8. Pieter van der Wijk (CTN, Groningen)
  9. Jan Rosseel (CTN, Groningen)
  10. Jordy de Vries (KVI, Groningen)
  11. David Atkinson (Philosophy and Physics, Groningen)
  12. Duurt Johan van der Hoek (KVI, Groningen)
  13. Jacob Noordmans (KVI, Groningen)
  14. Daniel Fraenkel (KVI, Groningen)
  15. Klaus Jungmann (KVI, Groningen) 
  16. Nasser Kalantar (KVI, Groningen)
  17. Ad van den Berg (KVI, Groningen)
  18. Giuseppe Dibitetto (CTN, Groningen)
  19. Marinus Winnink (Groningen)
  20. Jelle Hartong (University of Bern)
  21. Diederik Roest (CTN, Groningen)
  22. Daniel Boer (KVI, Groningen)
  23. Kostas Skenderis (Amsterdam)
  24. Roel Andringa (CTN, Groningen)
  25. Hans Beijers (KVI, Groningen)
  26. Jasper Kooester (Zernike Institute and CTN, Groningen)
  27. Siebren Reker (CTN, Groningen)
  28. Joseph Denissen
  29. Almis Serbenta (Zernike Institute, Groningen)
  30. Lotje Wansbeek (KVI, Groningen)
  31. Gleb Arutyunov (Utrecht)
  32. Krijn de Vries (KVI, Groningen)
  33. Ria Bergshoeff
  34. Bernard de Wit (Utrecht)
  35. Jan Pieter van der Schaar (Amsterdam)
  36. Antoine Van Proeyen (Leuven)
  37. Ana Achucarro (Leiden)
  38. Eric Laenen (Amsterdam, Utrecht, NIKHEF)
  39. Paul Townsend (DAMTP, Cambridge)
  40. Marius Cautun (Kapteyn, Groningen)
  41. Esra Tigrak (Kapteyn, Groningen)
  42. Gijs Verdoes Kleyn (Kapteyn, Groningen)
  43. Patrick Bos (Kapteyn, Groningen)
  44. Hugo van Woerden (Kapteyn, Groningen)
  45. Tom Boot (CTN, Groningen)
  46. Wouter Oosterheert (Kapteyn, Groningen)
  47. Pierre van Baal (Leiden)
  48. Jarno Ruwen (Kapteyn, Groningen)
  49. Guus Bergshoeff
  50. Douwe Wiersma (Groningen)
  51. Jakob van Bethlehem (Kapteyn, Groningen)
  52. Hans Buist (Kapteyn, Groningen))
  53. Eva Busekool (Kapteyn, Groningen)
  54. Omar Choudhury (Kapteyn, Groningen)
  55. Ted van der Aalst (Instituut Lorentz, Leiden)
  56. Laurens Jeronimus (CTN, Groningen)
  57. Keimpe Nevenzeel (Kapteyn, Groningen)
  58. Pratyush Pranav (Kapteyn, Groningen)
  59. Sander Mooij (NIKHEF, Amsterdam)
  60. Marieke Postma (NIKHEF, Amsterdam)
  61. Damien George (NIKHEF, Amsterdam)
  62. Willy Exterkate (ISI, IJsselstein)
  63. Eveline Bergshoeff (FNV, Utrecht)
  64. Yihao Yin (CTN, Groningen)
  65. Frits Berends (Leiden)
  66. Lex Dieperink (KVI, Groningen)
  67. Johan Hidding (Kapteyn, Groningen)
  68. Dries Coone (Groningen)
  69. Gianluca Inguglia (KVI, Groningen)
  70. Avihay Kadosh (CTN, Groningen)